Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

DZIEŃ LEŚNIKA 2019

DZIEŃ LEŚNIKA 2019

5 października br. w Nadleśnictwie Przysucha obchodzony był Dzień Leśnika.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą sprawowaną w intencji leśników w kościele parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w Przysusze.
Następnie wszyscy spotkali się na wspólnym obiedzie.
Gości i pracowników powitał Nadleśniczy Nadleśnictwa Przysucha Czesław Korycki.
W swoim wystąpieniu podkreślił, że Dzień Leśnika to święto leśników czyli ludzi pracujących na rzecz Lasów Państwowych - naszego narodowego dobra i jest to doskonała okazja dla uświadomienia społeczeństwu wielkiej roli i wszechstronnego znaczenia lasów oraz gospodarki leśnej, a jednocześnie jest to zachęta dla nas leśników do dalszej pracy i wspólnej odpowiedzialności za polskie lasy.
Z zaproszenia do wspólnego świętowania skorzystali przedstawiciele władz samorządowych, straży pożarnej, policji, księża, szacowni emerytowani pracownicy nadleśnictwa.
Cieszyliśmy się obecnością:  Mariana Niemirskiego – Starosty  Przysuskiego, Ewy Białeckiej – radnej do Sejmiku Wojewódzkiego, ks. dr Kazimierza Kurka, Tomasza Matlakiewicza  – Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha, Mirosława Pierzchały - Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Przysucha, Mł. bryg. Marcina Sokoła – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze oraz Inspektora Adama Czyżewskiego – Komendanta Powiatowego Policji w Przysusze.
Za wspólne świętowanie wszystkim dziękujemy!