Asset Publisher Asset Publisher

Back

III Edycja Hortex Naturalnie

III Edycja Hortex Naturalnie

11 października 2019 uczniowie technikum i branżowej szkoły I stopnia z Zespołu Szkół nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze wraz z nauczycielami po raz trzeci uczestniczyli w akcji proekologicznej  HORTEX NATURALNIE.
III edycja akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, odbyła się na terenie Nadleśnictwa Przysucha. W ramach tegorocznej akcji uczniowie pod fachowym okiem leśników posadzili 1500 buków na terenie leśnictwa Kurzacze. Akcja sadzenia drzew poprzedzona została instruktażem sadzenia. Dzięki pracy uczniów pojawiło się nowe pokolenie drzew, które tworzyć będzie w przyszłości piękny las.
Później, podczas pikniku ekologicznego, na terenie obiektu turystycznego „Skałki” uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami dla wszystkich uczestników przygotowały ciepły posiłek.
Na zakończenie wyróżniający się uczniowie otrzymali ciekawe nagrody ufundowane przez ZPOW Hortex Przysucha. Wszyscy  z chęcią uczestniczyli w wydarzeniu, wykazali się  dużym zaangażowaniem i pozytywną postawą wobec akcji sadzenia drzew.
Zdecydowanie łatwiej i szybciej młodzież uczy się poprzez działanie, dlatego tak istotne jest bliskie obcowanie z przyrodą, również poprzez tego typu wydarzenia.